Opis
Charakterystyka Bridgestone Blizzak DM-V2 195/80 R15 96 R
Budowa opony Bridgestone Blizzak DM-V2 została zaprojektowana tak, by idealnie sprawdzała się w niskich temperaturach, w każdym terenie. Specjalny wzór bieżnika wpływa na większy kontakt opony z nawierzchnią. Dzięki temu model świetnie trzyma się w zakrętach i wykazuje się bardzo dużą stabilizacją podczas jazdy. Mieszanka gumowa Multicell zbudowana jest w oparciu o naturalny kauczuk. Jego elastyczne właściwości sprawiają, że ogumienie przykleja się nawet do drogi pokrytej lodem. Konstrukcja bocznej ścianki Bridgestone Blizzak DM-V2 odporna jest na odkształcenia, co przekłada się na płynne i pewne pokonywanie zakrętów. Taka budowa pozwala na agresywną oraz dynamiczną jazdę w zimowych warunkach. Dodatkowo opona maksymalnie tłumi hałas i minimalizuje odczuwanie nierówności na drodze.
Zalety opon Bridgestone Blizzak DM-V2
- Bieżnik zbudowany w oparciu o technologię Micro texture pattern dla zwiększenia kontaktu opony z nawierzchnią
- Mieszanka gumowa przyklejająca się do mokrych i oblodzonych nawierzchni
- Wysoka odporność na odkształcenia
Zastosowanie opon Bridgestone Blizzak DM-V2
Opona przeznaczona do samochodów typu SUV i z napędem 4×4.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Bridgestone |
| Model bieżnika | Blizzak DM-V2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 195/80 R15 |
| Kod producenta | 3286341816211 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 96 (do 710 kg) |
| Indeks prędkości | R (do 170 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa E |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa E |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Dodatkowe oznaczenia | Przyczepność na lodzie |
| Waga | 11,329 kg |







