Opis
Charakterystyka Michelin Pilot Alpin PA4 265/40 R19 98 V
Ten model jest przeznaczony do aut sportowych i limuzyn o dużej mocy silnika. Dopracowany wzór bieżnika zapewnia rewelacyjne parametry nawet w wymagających warunkach zimowych. Opona świetnie spisuje się na ośnieżonych czy oblodzonych drogach, zawsze gwarantując wysoki poziom przyczepności. Bieżnik pokryty jest gęstą siecią głębokich, trójwymiarowych lameli, ułożonych pod różnymi kątami. Dzięki temu ogumienie pewnie trzyma się mokrej drogi oraz błyskawicznie się osusza. Nowoczesna mieszanka Helio 3G składa się z krzemionki oraz oleju słonecznikowego. Komponenty wpływają na utrzymanie odpowiedniej elastyczności Michelin Pilot Alpin PA4 nawet w ujemnej temperaturze. Ich praca jest szczególnie wyczuwalna podczas hamowania na mokrej, zaśnieżonej czy oblodzonej nawierzchni.
Zalety opon Michelin Pilot Alpin PA4
- Aż o 70% więcej krawędzi w porównaniu do wcześniejszej wersji dla utrzymania prawidłowej trakcji w trudnych warunkach
- Krótsza o 3 m droga hamowania na mokrej drodze i o 4 m na śniegu w odniesieniu do konkurencyjnych modeli
- 10% skuteczniejsze przyspieszanie na śniegu niż w poprzednim modelu
Zastosowanie opon Michelin Pilot Alpin PA4
Opona przeznaczona do samochodów sportowych i limuzyn.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | Pilot Alpin PA4 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 265/40 R19 |
| Kod producenta | 200585 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 98 (do 750 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Homologacja | Porsche (N0) |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 12,315 kg |
| Informacje dodatkowe | Porsche |







