Opis
Charakterystyka Michelin CrossClimate 2 SUV 255/45 R19 104 H
Model Michelin CrossClimate 2 SUV jest produkowany z mieszanki gumowej najwyższej klasy z dodatkiem krzemionki. Dzięki temu ogumienie cechuje wysoka odporność na zużycie oraz utrzymanie wysokich parametrów w każdych warunkach występujących w klimacie umiarkowanym przez cztery pory roku. Kierunkowy układ bieżnika ze sfazowanymi klockami umożliwia doskonałe hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni. Dzięki takiej konstrukcji bieżnik świetnie radzi sobie z odprowadzaniem nadmiaru wody oraz błota pośniegowego. Pełna przyczepność w sezonie zimowym jest zachowana przez cały okres użytkowania dzięki technologii EverGrip. Ogumienie Michelin CrossClimate 2 SUV zapewnia niezwykle długi okres użytkowania dzięki usztywnionym bokom i wzmocnionej konstrukcji z podwójnym karkasem. Dzięki temu opona pozwala na użytkowanie w długim okresie, z możliwością okazyjnej jazdy w umiarkowanych warunkach terenowych.
Zalety opon Michelin CrossClimate 2 SUV
- Pełne bezpieczeństwo przez cały rok
- Ponadprzeciętna odporność na zużycie oraz uszkodzenie
- Doskonałe hamowanie w każdych warunkach
Zastosowanie opon Michelin CrossClimate 2 SUV
Opona przeznaczona jest do samochodów typu SUV – do jazdy po drogach utwardzonych, ale też okazjonalnego użytku w umiarkowanym terenie.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | CrossClimate 2 SUV |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/45 R19 |
| Kod producenta | 459774 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 104 (do 900 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa A |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Homologacja | Volvo (VOL) |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 11,8 kg |
| Informacje dodatkowe | VOLVO |







