Opis
Charakterystyka Dębica Presto HP 2 215/55 R16 93 V
To model dopieszczony pod względem bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni. Jego asymetryczny bieżnik wyróżnia się zwiększoną liczbą rowków i szczelin – w porównaniu do wcześniejszego modelu – co zapewnia lepsze odprowadzanie wody, szybsze osuszanie, a przede wszystkim efektywniejsze hamowanie na mokrym asfalcie. W słoneczne dni charakterystyczny kształt rowków ułatwia przepływ powietrza pomiędzy klockami bieżnika. Dzięki temu Dębica Presto HP 2 zapewnia komfortową i cichą jazdę bez nadmiernego szumu. Zoptymalizowany rozkład ciśnienia w ogumieniu przekłada się na wyższą trwałość oraz na zmniejszone opory toczenia. W rezultacie model ten może obniżyć koszty związane z użytkowaniem opony oraz zużyciem paliwa.
Zalety opon Dębica Presto HP 2
- Szerokie rowki obwodowe i sztywne żebro centralne dla poprawy precyzji prowadzenia
- Krótkie drogi hamowania dzięki krzemionce w mieszance gumowej
- Dodatkowe nacięcia na blokach i obręczy barkowej stabilizujące tor jazdy oraz zwiększające kontrolę nad pojazdem
Zastosowanie opon Dębica Presto HP 2
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Dębica |
| Model bieżnika | Presto HP 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/55 R16 |
| Kod producenta | 542402 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 93 (do 650 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 8,675 kg |







