Opis
Charakterystyka Continental UltraContact 215/60 R16 95 V
Continental UltraContact to model klasy premium dostosowany do osiągania jak najwyższych przebiegów. Niezwykle wytrzymała mieszanka YellowChilli sprawia, że bieżnik cechuje się ponadprzeciętną odpornością na zużycie. Konstrukcja wewnętrzna wykorzystuje technologię UltraSheild, dzięki której znacząco podnosi się wytrzymałość opony. W efekcie nawet jazda po mocno zniszczonej nawierzchni nie stwarza znaczącego ryzyka uszkodzenia ogumienia. W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni zastosowano w bieżniku odpowiednio wyprofilowane lamele, które skutecznie odprowadzają wodę poza obszar kontaktu z nawierzchnią. W rowkach bieżnika znajdują się również tłumiki hałasu Noise Braker, dzięki którym odczuwalnie podnosi się komfort podróżowania.
Zalety opon Continental UltraContact
- Mieszanka YellowChilli, która oferuje ponadprzeciętnie wysoką odporność na ścieranie
- Technologia UltraSheild, która znacząco podnosi odporność na uszkodzenia
- Tłumiki hałasu Noise Braker, dzięki którym jazda staje się niezwykle cicha i komfortowa
Zastosowanie opon Continental UltraContact
Model przeznaczony do użytku w sezonie letnim, przeznaczony do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | UltraContact |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/60 R16 |
| Kod producenta | 03123790000 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 95 (do 690 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 8,99 kg |







