Opis
Charakterystyka Continental EcoContact 6 235/55 R19 105 V
Jeżeli oczekujesz wysokich osiągów, ale z zachowaniem ochrony środowiska, to sprawdź Continental EcoContact™ 6. Model powstał z myślą o jeszcze dłuższym użytkowaniu, większej wytrzymałości, mniejszym zużyciu paliwa, ale bez strat dla prędkości i bezpieczeństwa. Asymetryczne żebra z zaokrąglonymi krawędziami, zaczerpnięte ze sportowych modeli, umożliwiają dynamiczną jazdę i stabilne pokonywanie zakrętów. Mieszanka gumowa Green Chili 2.0 zabezpiecza oponę przed deformacją, poprawia kontakt z nawierzchnią, jest też bardziej wytrzymała na ścieranie oraz obniża opory toczenia. Liczba rowków obwodowych EcoContact™ 6 zależna jest od rozmiaru opony, dzięki czemu powierzchnia bieżnika jest zawsze dobrana pod kątem jak najwyższych możliwościach.
Zalety opon Continental EcoContact 6
- Opory toczenia zmniejszone o 15% w porównaniu do poprzedniego modeluli
- Przebieg zwiększony o 20% w stosunku do modelu poprzedniej generacji
- Indeks prędkości do 300 km/h dzięki rozwiązaniom zapożyczonym ze sportowych modeli
Zastosowanie opon Continental EcoContact 6
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | EcoContact 6 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/55 R19 |
| Kod producenta | 03145970000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 105 (do 925 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa A |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Homologacja | Volvo (VOL) |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 11,993 kg |







