Opis
Charakterystyka Barum Quartaris 5 175/65 R15 84 T
Ten model został dostosowany do pracy przez cały rok. Jodełkowy wzór nacięć w centralnej strefie Barum Quartaris 5 zakończony jest zakrzywionymi zagłębieniami. Odprowadzają one wodę do rowków zlokalizowanych na barkach ogumienia. Proces ten rozpoczyna się podczas zetknięcia się czoła opony z mokrym podłożem. W ten sposób model zachowuje bezpieczny poziom przyczepności oraz przeciwdziała aquaplaningowi. Poprzeczne lamele oraz nacięcia na blokach w kształcie fal usuwają śnieg i błoto z powierzchni ogumienia. To rozwiązanie zapobiega również zmianom w kształcie bieżnika spowodowanym różnicą temperatur, w których opona pracuje przez cały rok. Tak opracowany układ nacięć wpływa też na skuteczniejsze hamowanie.
Zalety opon Barum Quartaris 5
- Nacięcia zapobiegające odkształceniom bieżnika
- Maksymalna elastyczność zimą i odpowiednia sztywność latem
- Skuteczne odprowadzanie wody przeciwdziałające aquaplaningowi
Zastosowanie opon Barum Quartaris 5
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Barum |
| Model bieżnika | Quartaris 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 175/65 R15 |
| Kod producenta | 15406740000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 84 (do 500 kg) |
| Indeks prędkości | T (do 190 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Waga | 7,126 kg |







