Opis
Charakterystyka Nexen Winguard Sport 2 235/45 R19 99 V
Ten dopracowany względem poprzednika zimowy model klasy średniej cechuje się wzmocnioną konstrukcją oraz udoskonalonym wzorem bieżnika. Rowki ułożone w kształt litery V zazębiają się w centralnej części opony. Dzięki temu ogumienie prawidłowo utrzymuje trakcję zarówno podczas przyspieszania, jak i hamowania na śliskiej nawierzchni. Również zygzakowate rowki zapewniają bardzo dobrą przyczepność na śniegu. Ich zadaniem jest także obniżenie ryzyka wystąpienia aquaplaningu. Wysoka ilość krzemionki w mieszance gumowej Nexen Winguard Sport 2 zapewnia bezpieczne osiągi w niskich temperaturach.
Zalety opon Nexen Winguard Sport 2
- Gęsta sieć zimowych lameli 3D dla lepszej przyczepności na śniegu
- Wysoka odporność na aquaplaning oraz dodatkowe krawędzie wczepiające się w śnieg
- Zazębiające się bloki w środkowej strefie dla poprawy osiągów na lodzie i śniegu
Zastosowanie opon Nexen Winguard Sport 2
Opona zimowa przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Nexen |
| Model bieżnika | Winguard Sport 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/45 R19 |
| Kod producenta | 8807622199820 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 6 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 99 (do 775 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 10,93 kg |







