Opis
Charakterystyka Hankook Ventus Prime3 K125 195/45 R16 84 H
Ten model został dopracowany pod względem komfortu jazdy oraz precyzji prowadzenia. Opona została przygotowana do długich tras. Wyróżnia się obniżonym poziomem hałasu, wysoką wytrzymałością, stabilnym prowadzeniem i skutecznym hamowaniem. Asymetryczny bieżnik Hankook Prime3 K125 przecięty jest czterema rowkami wzdłużnymi, które wspomagają usuwanie z powierzchni ogumienia. W rezultacie droga hamowania na mokrej nawierzchni uległa skróceniu aż o 8% w odniesieniu do poprzedniej generacji tej opony. Trakcję w odmiennych warunkach drogowych wspomaga mieszanka gumowa z dodatkiem krzemionki. Specjalna, bezłącznikowa struktura podkładu bieżnika i poliestrowa osłona przekładają się na większą odporność na zużycie, lepszą sztywność, oraz bardziej wytrzymałą na uszkodzenia ścianę boczną.
Zalety opon Hankook Ventus Prime3 K125
- Duża podatność na manewry kierownicą dzięki wzmocnionej konstrukcji opony
- Opływowy kształt ściany bocznej dla redukcji turbulencji oraz mniejszego hałasu pracy
- Wizualny system zbieżności kół VAI, zapewniający pełną kontrolę właściwego ustawienia geometrii kół
Zastosowanie opon Hankook Ventus Prime3 K125
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Hankook |
| Model bieżnika | Ventus Prime3 K125 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 195/45 R16 |
| Kod producenta | 1025277 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | dożywotnia (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 84 (do 500 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 7,369 kg |
| Informacje dodatkowe | K125|Hyundai i10 |







