Opis
Charakterystyka Bridgestone Blizzak LM005 185/65 R15 88 T
To ogumienie klasy premium charakteryzuje się najlepszymi osiągami na mokrej drodze: Bridgestone Blizzak LM005 ma najkrótszą drogę hamowania oraz najpewniej trzyma się w zakrętach. Kolejnym sukcesem jest również drugie miejsce w próbach pokonywania zaśnieżonych i oblodzonych nawierzchni (niezależne testy TÜV SÜD). Te osiągi to rezultat połączenia mieszanki gumowej ze wzorem bieżnika. Wzbogacona o krzemionkę mieszanka powstała przy użyciu technologii Nano Pro-tech™, która opiera się o odpowiednie łączenia komponentów już na poziomie nanocząsteczek. Dodatkowe wgłębienia na obręczy barkowej wczepiają się w śnieg oraz wspierają nacisk klocków barkowych podczas hamowania. Obszar w środkowej strefie opony efektywnie odprowadza wodę i błoto pośniegowe.
Zalety opon Bridgestone Blizzak LM005
- Połączenie lameli 2D w centralnej strefie bieżnika i 3D w barkowej dla lepszej pracy na drogach pokrytych śniegiem
- Zwiększona przyczepność pomiędzy śniegiem w szczelinach opony a śniegiem na drodze dzięki zygzakowatym rowkom
- Jeszcze więcej rowków odprowadzających wodę
Zastosowanie opon Bridgestone Blizzak LM005
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Bridgestone |
| Model bieżnika | Blizzak LM005 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 185/65 R15 |
| Kod producenta | 3286341517316 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 88 (do 560 kg) |
| Indeks prędkości | T (do 190 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 7,289 kg |







