Opis
Charakterystyka Austone SP303 255/50 R20 109 Y
Austone SP303 to budżetowy model ogumienia z asymetrycznym wzorem bieżnika. Bieżnik jest zbudowany z masywnych klocków o dużej powierzchni, która zapewnia szeroką strefę styku z podłożem. Efektem tego opona oferuje odpowiednią przyczepność i skuteczność hamowania na suchej nawierzchni. Za zachowanie bezpieczeństwa jazdy na mokrej drodze odpowiada układ rowków obwodowych oraz nacięć poprzecznych. W połączeniu z otwartą konstrukcją barku wewnętrznego woda może być skutecznie odprowadzana poza bieżnik, co pozwala również obniżyć ryzyko aquaplaningu. Zewnętrzny bark opon Austone SP303 ma bardziej zamkniętą konstrukcję. Ciągły pas bieżnika przy zewnętrznych klockach barkowych podnosi stabilność jazdy w trakcie pokonywania zakrętów. Dodatkowo dopracowano skok klocków bieżnika – zastosowanie designu Ulti-pitch sprzyja rozpraszaniu hałasu jazdy tak, aby podróż była cicha i bardziej komfortowa.
Zalety opon Austone SP303
- Asymetryczny bieżnik z klockami o dużej powierzchni dla zapewnienia przyczepności i skuteczności hamowania na suchej nawierzchni
- Otwarta strefa wewnętrzna oraz układ rowków obwodowych i nacięć poprzecznych dla skutecznego odprowadzania wody
- Zamknięty bark zewnętrzny dla zapewnienia lepszej stabilności w zakrętach
Zastosowanie opon Austone SP303
Opony drogowe przeznaczone na sezon letni do samochodów typu SUV, w tym modeli z napędem na cztery koła.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Austone |
| Model bieżnika | SP303 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/50 R20 |
| Kod producenta | 6937833547423 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | dożywotnia (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 109 (do 1030 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 15,251 kg |







