Opis
Charakterystyka Barum Polaris 6 195/45 R16 84 V
Barum Polaris 6 to zimowy model z bieżnikiem kierunkowym. Bloki bieżnika pokryto lamelami środkowymi oraz równoległymi. Obecność dwóch różnych rodzajów lameli pomaga zachować przyczepność na śliskich zimowych nawierzchniach, a do tego zwiększa precyzję prowadzenia na zaśnieżonej drodze. Bieżnik Barum Polaris 6 wykorzystuje także śnieżno-wodne kieszenie Snaqua – specjalne wgłębienia w ściankach bieżnika przyspieszają przepływ wody podczas jazdy na mokrej nawierzchni, a także tworzą dodatkowe krawędzie pozwalające bieżnikowi mocniej chwytać się warstwy śniegu. Wzór bieżnika zmienia się wraz z postępującym zużyciem, co umożliwia zachowanie parametrów ogumienia w długim okresie. Możliwość zapewnienia długiego okresu użytkowania to również efekt optymalnego rozłożenia sił nacisku bieżnika na nawierzchnię drogi. Ponadto konstrukcja wewnętrzna opon Barum Polaris 6 oraz mieszanka gumowa wykorzystywana do produkcji bieżnika zostały dobrane tak, aby zredukować opory toczenia i poprawić efektywność energetyczną ogumienia.
Zalety opon Barum Polaris 6
- Równoległe i środkowe lamele dla poprawy prowadzenia na śniegu
- Kieszenie Snaqua usprawniające przepływ wody przez bieżnik oraz zapewniające dodatkowe krawędzie chwytające się warstwy śniegu
- Mieszanka gumowa oraz konstrukcja zoptymalizowane dla redukcji oporów toczenia i niższego spalania
Zastosowanie opon Barum Polaris 6
Opony zimowe przeznaczone do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Barum |
| Model bieżnika | Polaris 6 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 195/45 R16 |
| Kod producenta | 15415440000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 84 (do 500 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 7,382 kg |







