Opis
Charakterystyka Uniroyal WinterExpert 165/65 R15 81 T
To najnowsza propozycja na sezon zimowy autorstwa ekspertów od deszczowych opon – firmy Uniroyal. Kierunkowy układ doskonale sprawdza się na ośnieżonej szosie. Trójwymiarowe rowki w kształcie zygzaka stabilizują oponę i umożliwiają utrzymanie prawidłowego toru jazdy. Gęsta sieć łączących się ze sobą rowków gwarantuje skuteczne odprowadzanie wody oraz błota pośniegowego dla najwyższego poziomu przyczepności na mokrej szosie. Jednocześnie struktura uzyskana dzięki wykorzystaniu technologii Shark Skin redukuje do minimum ryzyko aquaplaningu. Uniroyal WinterExpert produkowana jest z odpornej na zimno mieszanki krzemionkowej, która obniża opory toczenia, co przekłada się na mniejsze spalanie.
Zalety opon Uniroyal WinterExpert
- Technologia Shark Skin obniżająca ryzyko aquaplaningu na mokrej drodze
- Trójwymiarowe rowki dla zachowania prawidłowej trakcji na ośnieżonej nawierzchni
- Odporna na ujemną temperaturę mieszanka krzemionkowa, która oferuje również niskie opory toczenia
Zastosowanie opon Uniroyal WinterExpert
Opona przeznaczona do samochodów osobowych i typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Uniroyal |
| Model bieżnika | WinterExpert |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 165/65 R15 |
| Kod producenta | 03631580000 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 81 (do 462 kg) |
| Indeks prędkości | T (do 190 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 6,128 kg |







