Opis
Charakterystyka Uniroyal RainExpert 5 205/60 R16 92 V
Uniroyal RainExpert 5 to kolejna generacja opon deszczowych, zapewniająca jeszcze większe bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni. Dzięki technologii Skóry Rekina oraz innowacyjnym lamelom Aqua-Twist ogumienie niezwykle skutecznie usuwa wodę z powierzchni bieżnika, utrzymując przyczepność i zabezpieczając przed aquaplaningiem nawet podczas ulewnych opadów deszczu. Uniroyal RainExpert 5 oferuje również obniżony hałas pracy oraz wyższą odporność na zużycie w stosunku do opon deszczowych poprzedniej generacji. Dzięki temu poprawie uległ nie tylko komfort jazdy, ale zwiększył się również dystans możliwy do przejechania na jednym komplecie ogumienia.
Zalety opon Uniroyal RainExpert 5
- Lamele Aqua-Twist oraz technologia Skóry Rekina dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni
- Unikalny wzór bieżnika obniżający hałas generowany we wnętrzu opony podczas jazdy
- Nowa mieszanka gumowa i zoptymalizowana konstrukcja przekładające się na wyższą odporność na zużycie w stosunku do opon deszczowych poprzedniej generacji
Zastosowanie opon Uniroyal RainExpert 5
Model przeznaczony do użytku w samochodach osobowych w sezonie letnim.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Uniroyal |
| Model bieżnika | RainExpert 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/60 R16 |
| Kod producenta | 03611820000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 92 (do 630 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 8,507 kg |







