Opis
Charakterystyka Vredestein Ultrac 215/55 R16 97 W
Vredestein Ultrac został zbudowany w oparciu o doceniane przez kierowców ogumienie Ultrac Satin. Nowa wersja charakteryzuje się jeszcze lepszymi właściwościami jezdnymi, skróconymi drogami hamowania oraz rewelacyjnym poziomem komfortu. Zmianie uległy przede wszystkim nacięcia w asymetrycznym bieżniku. Ich nowy kształt wpłynął na poprawę obszaru styku opony z podłożem, co poskutkowało wzrostem parametrów jezdnych Vredestein Ultrac. Udoskonalona mieszanka gumowa zapewnia lepszą przyczepność, która przekłada się na krótsze drogi hamowania. Jednocześnie usztywnione fragmenty bieżnika są odporniejsze na odkształcenia podczas nagłego zatrzymania się czy dynamicznego przyspieszania.
Zalety opon Vredestein Ultrac
- Poprawione o 15% właściwości jezdne w każdych warunkach pogodowych w stosunku do poprzedniego modelu
- Skrócone o 10% drogi hamowania na mokrej i suchej nawierzchni w odniesieniu do opony wcześniejszej generacji
- Zwiększony komfort jazdy dzięki elastycznej ścianie bocznej
Zastosowanie opon Vredestein Ultrac
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Vredestein |
| Model bieżnika | Ultrac |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/55 R16 |
| Kod producenta | 8714692505201 |
| Data produkcji | 2023 |
| Gwarancja | 3 lata (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 97 (do 730 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 8,74 kg |







