Opis
Charakterystyka Falken Ziex ZE310 Ecorun 215/55 R16 97 W
To model dopracowany pod względem uniwersalności. Wzór asymetrycznego bieżnika jest zróżnicowany w zależności od rozmiaru opony, dlatego ogumienie dobrze spisuje się zarówno w małych hatchbackach, jak i większych samochodach osobowych. Do szerokości 195 mm Falken Ziex ZE310 Ecorun przecinają trzy rowki obwodowe, a powyżej – cztery. Dodatkowy rowek w większych rozmiarach zapewnia tak samo efektywny drenaż przy szerszej powierzchni styku z nawierzchnią. Dzięki temu skutecznie obniża ryzyko wystąpienia aquaplaningu. Technologia Adaptive Constant Pressure powoduje, że ciśnienie w oponie płynnie dostosowuje się do warunków jazdy. Wpływa to na wyższą stabilność i utrzymanie trakcji. Natomiast opatentowana mieszanka Advanced 4D Nano Design zapewnia większą odporność na ścieranie.
Zalety opon Falken Ziex ZE310 Ecorun
- Wzór bieżnika dostosowany do rozmiaru opony dla zachowania zawsze tak samo wysokich parametrów
- Odporność na ścieranie poprawiona o 1/3 dzięki opatentowanej mieszance gumowej Advanced 4D Nano Design
- Doskonałe pochłanianie szumów i amortyzacja wibracji
Zastosowanie opon Falken Ziex ZE310 Ecorun
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Falken |
| Model bieżnika | Ziex ZE310 Ecorun |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/55 R16 |
| Kod producenta | 330437TH |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 97 (do 730 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 9,8 kg |







