Opis
Charakterystyka Austone Skadi SP-901 185/65 R15 88 H
Ten budżetowy model ogumienia wyjątkowo dobrze sprawdza się na śniegu. Asymetryczny bieżnik Austone SP901 wyposażono w szereg rozwiązań oferujących przyczepność i skuteczne hamowanie w warunkach zimowych. Trakcję na drodze pokrytej śniegiem zapewniają rowki w kształcie czekanów. Lamele 3D utrzymują odpowiednią sztywność klocków bieżnika i zwiększają tarcie między oponą a zaśnieżoną drogą. Umieszczone na barkach otwory inspirowane łapami gekona zwiększają skuteczność hamowania na śniegu i lodzie. Zachowanie elastyczności w niskich temperaturach możliwe jest dzięki dodatkowi krzemionki w składzie mieszanki gumowej. Opony Austone SP901 oferują bardzo dobre parametry w warunkach zimowych, co potwierdzają niezależne testy, jak m.in. skuteczne hamowanie na śniegu w teście opon zimowych AutoBild.
Zalety opon Austone Skadi SP-901
- Wysoka przyczepność i skuteczność hamowania na śniegu
- Mieszanka z dodatkiem krzemionki dla zachowania odpowiednich możliwości w ujemnych temperaturach
- Lamele 3D pozwalające utrzymać sztywność klocków bieżnika
Zastosowanie opon Austone Skadi SP-901
Ogumienie przeznaczone do samochodów osobowych na sezon zimowy.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Austone |
| Model bieżnika | Skadi SP-901 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 185/65 R15 |
| Kod producenta | 6970310409494 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | dożywotnia (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 88 (do 560 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 8,223 kg |







