Opis
Charakterystyka Dunlop Winter Sport 5 205/55 R16 91 T
Dunlop Winter Sport 5 to opona idealnie dostosowana. Wzorowana na wcześniejszym modelu tej serii – Winter Sport 4D – może pochwalić się osiągami poprawionymi aż o 13%. Symetryczny bieżnik zbudowany jest z większej liczby bloków. Posiadają one jeszcze większą liczbę krawędzi, które skutecznie wczepiają się w nawierzchnię. Model pewnie rusza z miejsca oraz hamuje na śniegu, znacząco ograniczając utratę przyczepności. Dodatkowo pogłębione nacięcia Dunlop Winter Sport 5 zapewniają lepszą ochronę przed ryzykiem wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Środkowa część pokryta jest gęstą siecią lameli ustawionych kątowo. Podczas kontaktu z drogą wydłużają się one, otwierają i wczepiają się w szosę pokrytą śniegiem czy też błotem pośniegowym.
Zalety opon Dunlop Winter Sport 5
- Wzbogacona o krzemionkę mieszanka gumowa dla zapewnienia przyczepności nawet w ujemnych temperaturach
- Pogłębione rowki wspierające szybsze odprowadzanie wody i błota pośniegowego
- Mniejsze zużycie paliwa dzięki nowoczesnej konstrukcji obniżającej opory toczenia
Zastosowanie opon Dunlop Winter Sport 5
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Dunlop |
| Model bieżnika | Winter Sport 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/55 R16 |
| Kod producenta | 574624 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 91 (do 615 kg) |
| Indeks prędkości | T (do 190 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 8,496 kg |







